czyli jak to jest, kiedy życie zamienia się w...bez...
Durszlak.pl Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
sobota, 25 czerwca 2011
ORZECHOWE CIACHO Z... GROCHEM
Przeglądając w necie przepisy, natrafiłam na recepturę "Kaszubskiego tortu z fasoli" - po prostu MUSIAŁAM go upiec i to natychmiast! Niestety po przejrzeniu zapasów stanęłam przed wyborem: rezygnacja albo przeróbka; zdecydowałam się na to drugie.
poniedziałek, 13 czerwca 2011
TAPIOKA Z KARMELIZOWANYM RABARBAREM
Wzbudziła moją ciekawość tapioka... Znalazłam, kupiłam i... odpadłam... Jest to pierwsza substancja spożywcza o glutowatej konsystencji, którą zjadłam ze smakiem. Fakt - smak ów zależy jedynie od dodatków, ale te żelowate kuleczki... mmmmmm!
poniedziałek, 06 czerwca 2011
KOKTAJL SŁONECZNIKOWO - BANANOWY
Przedawkowałam banany... Już jakiś czas temu. A wszyscy każą mi jeść banany - ugh! Tym razem udało się przemycić, powiem wręcz, że spożyłam koktajl ze smakiem, co jednak nie znaczy, że pokocham banany od nowa.
czwartek, 02 czerwca 2011
CIASTO ORZECHOWO - CYTRYNOWE
Na moim balkonie zrobiło się tropikalnie. Stosownie do tej okoliczności nabrałam ochoty na coś cytrusowego, ale nie do końca... Kiedyś znalazłam w sieci genialny przepis na ciasto mandarynkowe, które było przebojem zeszłorocznej wigilii przez 15 minut (w takim czasie pożarło je doszczętnie 5 osób); wykorzystałam pomysł i proporcje, jedynie nieco "utropikalniłam" ciacho.