czyli jak to jest, kiedy życie zamienia się w...bez...
Durszlak.pl Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
niedziela, 15 kwietnia 2012
AMARANTUSOWE CRUMBLE
Oj - jakoś mi nie pasuje smak amarantusa... Niby niczego mu nie brakuje, ale smakuje mi niczym właśnie - z denerwującym posmakiem, którego nie umiem opisać słowami. A ponieważ stałam się "szczęśliwą" posiadaczką kilku opakowań płatków z amarantusa, to było ruszyć główką, wymieszać z orzechami i doprawić cynamonem. Teraz jest ok!
sobota, 03 września 2011
OWOCOWA ZAPIEKANKA w oczekiwaniu na jesień
Przepraszam za opieszałość w odpisywaniu na komentarze! Wszystkie czytam z przyjemnością, a jedynie odpisuję z opóźnieniem. Zawiesiłam się - w czasie i w przestrzeni... Moja głowa utknęła gdzieś w opakowaniu serka z "paczki żywnościowej", a serce zamknęłam niechcący w kartoniku mleka b/l. Chciałabym w tym momencie obiecać poprawę, ale uczciwiej będzie, jeśli zrobię to gdy już się od-wieszę.
sobota, 23 lipca 2011
NALEŚNIKI KUKURYDZIANE
Długo błądziłam w poszukiwaniu metody na Dobre-Naleśniki-Bez-Mąki-Pszennej; takie cieniuteńkie, które nie wgryzają się w powierzchnię patelni, ani nie zamieniają w ostre jak brzytwa narzędzie zbrodni i które da się podrzucić, nie ryzykując remontu kuchni... Wiem, wiem - są gotowe mieszanki - klik + 3 dni = kurier z paczką. Ale cenię sobie możliwość zaspokojenia moich zachcianek produktami z pobliskiego samu. Zdążyłam na "naleśnikową sobotę" ;-) Zapraszam na E-L-A-S-T-Y-C-Z-N-E, cienkie, kukurydziane szaleństwo!
czwartek, 21 lipca 2011
BANANOWY BUDYŃ RYŻOWY
Coś jakby drgnęło w naszym kraju - w kierunku ułatwienia życia osobom na dietach eliminacyjnych; oto w dyskontach jednego z portugalskich koncernów, których szyldy opatrzone są małym czerwonym owadem "doniebnym i pochlebnym"* pojawiło się MLEKO BEZ LAKTOZY w cenie dla ludzi... Brodząc w bagnie niewiedzy - czy nie zniknie na wieki z oferty z dniem 2 sierpnia - zarzuciłam pieczenie i oddałam się całkowicie 'domleczaniu'.
poniedziałek, 13 czerwca 2011
TAPIOKA Z KARMELIZOWANYM RABARBAREM
Wzbudziła moją ciekawość tapioka... Znalazłam, kupiłam i... odpadłam... Jest to pierwsza substancja spożywcza o glutowatej konsystencji, którą zjadłam ze smakiem. Fakt - smak ów zależy jedynie od dodatków, ale te żelowate kuleczki... mmmmmm!
poniedziałek, 06 czerwca 2011
KOKTAJL SŁONECZNIKOWO - BANANOWY
Przedawkowałam banany... Już jakiś czas temu. A wszyscy każą mi jeść banany - ugh! Tym razem udało się przemycić, powiem wręcz, że spożyłam koktajl ze smakiem, co jednak nie znaczy, że pokocham banany od nowa.
czwartek, 26 maja 2011
CHAŁWOWY PUDDING RYŻOWY
Nie posiadam wagi kuchennej. Używam trzech miarek: łyżki, szklanki i "na oko"; najczęściej tej ostatniej. Ale tym razem zawiodła... Ugotowałam do obiadu taką ilość ryżu, że trzeba było główkować jak to wykorzystać zanim go znienawidzę.