czyli jak to jest, kiedy życie zamienia się w...bez...
Durszlak.pl Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
poniedziałek, 30 stycznia 2012
ORZECHOWA BABECZKA z trzynastoma łyżkami mleka
Dla mnie wolność ma smak mleka! Chyba największa w tym rola wrodzonej przekory; najwidoczniej - kiedy wszyscy ustawiali się w kolejce po rozum, urodę lub talenty, ja - z roztrzepania - stanęłam dwa razy po upór i ze trzy razy "pod prąd". Toteż moje życiowe motto brzmi: "JAK TO SIĘ NIE DA?!?" ;-)
sobota, 24 grudnia 2011
GRYCZANE MUFFINKI O SMAKU ŚWIĄT (na ostatnią chwilę)
wtorek, 29 listopada 2011
ANDRZEJKOWE INSPIRACJE (wytrawne)
Jakiś czas temu popularne były dowcipy o Chucku Norrisie... Jeden szczególnie zapadł mi w pamięć: "tylko Chuck Norris przeczytał cały internet". A właśnie, że nie tylko on! Przesadzam... Całego nie przeczytałam, ale niebezpiecznie zbliżyłam się do tego rekordu - a to wszystko na hasło, które stało się dla mnie wyzwaniem: "przywiozę wino - czerwone, słodkie, francuskie". Co by mogło pasować do takiego wina (oprócz deserów, lodów i "ostrych serów" - rekomendowanych jako jedyny słuszny dodatek przez miliony stron internetowych)? - Na przykład takie muffinki:
środa, 12 października 2011
GRYCZANO - KARDAMONOWE MUFFINKI bez foremek ;-)
...
niedziela, 04 września 2011
MAKOWO - JABŁKOWE MUFFINKI
Znów muffinki, znów mak... Tym razem intencjonalnie: z dedykacją - Aniusi - na pocieszenie (wiem jak lubisz makowe wypieki)...
niedziela, 31 lipca 2011
FASOLOWE MUFFINKI W STYLU RAFAELLO
Zachciało mi się fasoli; paczuszka wydała mi się taka mała - "będzie na jedną porządną wyżerkę" - pomyślałam... Wsypałam fasolę do garnka, zalałam wodą na noc, a rano miałam OGROMNY GAR PEŁEN FASOLI... "Wyżerka" zatem trwa od trzech dni i nie wiem kiedy się skończy.
sobota, 09 lipca 2011
PORZECZKOWE MUFFINKI dla odważnych
Dostałam jeszcze jedną siatkę czerwonych porzeczek. Moja Siostra bardzo rzetelnie je obrała, sprawdzając sumiennie każdą gałązkę - czy aby na pewno są wystarczająco wyborne... Kiedy się zmęczyła - ja obrałam resztę - podziałka w misce wskazała 250ml; po zmiksowaniu wyszło niecałe 200ml musu porzeczkowego... Szybka decyzja: MUFFINKI!
sobota, 25 czerwca 2011
ORZECHOWE CIACHO Z... GROCHEM
Przeglądając w necie przepisy, natrafiłam na recepturę "Kaszubskiego tortu z fasoli" - po prostu MUSIAŁAM go upiec i to natychmiast! Niestety po przejrzeniu zapasów stanęłam przed wyborem: rezygnacja albo przeróbka; zdecydowałam się na to drugie.
poniedziałek, 30 maja 2011
KUKURYDZIANA BABKA Z CYNAMONEM
Moją książką kucharską jest otwarta lodówka... A menu komponuje się w rytmie terminów ważności zgromadzonych zapasów. Ale czytuję przepisy kulinarne, a jakże - z zaciekawieniem, niczym dobrą książkę. Tym razem do działania skłonił mnie przepis na "maślane bułeczki" znaleziony na opakowaniu mąki kukurydzianej, ale jest to jedyny składnik, który nie uległ mojej fantazji.